Časté otázky

Jak s ledem pracovat?

Koupil jsem pytel ledu, co s ním?

Pokaždé, když led koupíte, než pytlík otevřete, hoďte s ním lehce o tvrdou podložku, aby se jednotlivé kostky od sebe oddělily. U tříště silou nešetřete. Díky tomu budete mít led jako by právě odjel od nás. Ideální skladování je v mrazáku tak, abyste s ním opět mohli bouchnout. U zavřeného pytle je nejlepší poloha „naležato“.

Kolik ledu potřebuji na akci o 20 lidech?

Spotřebu ledu ovlivňuje spousta faktorů – složení nápojového lístku (např. na Mojito se v Evropě používá tříšť), doba trvání akce, teplota v místě konání i způsob uskladnění a použití ledu (třeba i k chlazení). Obecně doporučujeme počítat přibližně s 0,5-1 kg na osobu. Lepší mít ledu více, než později řešit, že došel. Bez ledu to totiž nejde. 

Potřebuji naplnit 150 litrovou vanu ledem, kolik ho budu potřebovat?

Objem kostkového ledu a jeho hmotnost nejsou stejné jako u vody, kde platí 1 l = 1 kg. U kostkového ledu je díky mezerám mezi jednotlivými kostkami poměr asi dvojnásobný. Tedy 1kg kostkového ledu = 2 litry, 1 kg ledové tříště = 1,7 litru. 

Zapomněl jsem dát chladit šampaňské, jak jej rychle zchladím?

Stačí dvě minuty a máte vychlazeno. Potřebujete jen led, sůl a vodu. Do nádoby nasypte led (kostky nebo tříšť, co máte po ruce), zalijte vodou a přidejte sůl (cca 1 kg soli na 3 litry vody). Do směsi vložte šampaňské a do 5 minut jej máte připravené k podávání. 

Zapomněl jsem koupit ledovou tříšť, jak ji lze vyrobit z kostkového ledu?

Pokud zrovna nedisponujete profesionálním mlýnkem na ledovou tříšť, pomůže igelitový sáček, utěrka a palička na maso. Ledové kostky vložte do sáčku, zabalte do utěrky a paličkou na maso led rozdrťte. 

Proč je PartyLED kvalitnější než led z mého výrobníku?

Náš led nejenže je vyráběn z kvalitní filtrované pitné vody za dodržení všech hygienických požadavků, ale také je zamražen na -18°C. Díky tomu v nápoji více chladí a méně taje, čímž tolik „nekontaminuje“ požívaný nápoj vodou jako led použit přímo z výrobníku. 

Doprava

Kolik ledu mi přivezete?

Minimální závozové množství je 10kg, doprava zdarma je pak od 30kg. Je možno samozřejmě libovolně kombinovat led i tříšť. 

Za jak dlouho dostanu svou objednávku?

V Praze běžně zavážíme do 6 hodin od objednání. Pokud led potřebujete rychleji, je třeba udělat objednávku telefonicky a domluvit si expresní dodání za příplatek dle platného ceníku. 

V regionech závoz po trase probíhá 1-2x týdně. Není možné určit si čas, kdy se k Vám řidič dostane. Závoz tedy proběhne mezi 8:00 a 20:00. Samozřejmě jsme schopni Vám říct přibližný čas v den závozu, abyste na nás nemuseli čekat celý den.