Časté otázky

Kolik ledu potřebuji na akci o 20 lidech?

Spotřebu ledu ovlivňuje spousta faktorů – složení nápojového lístku (např. na Mojito se v Evropě používá tříšť), doba trvání akce, teplota v místě konání i způsob uskladnění a použití ledu (třeba i k chlazení). Obecně doporučujeme počítat přibližně s 0,5-1 kg na osobu. Lepší mít ledu více, než později řešit, že došel. Bez ledu to totiž nejde.

Potřebuji naplnit 150 litrovou vanu ledem, kolik ho budu potřebovat?

Objem kostkového ledu a jeho hmotnost nejsou stejné jako u vody, kde platí 1 l = 1 kg. U kostkového ledu je díky mezerám mezi jednotlivými kostkami poměr asi dvojnásobný. Tedy 1kg kostkového ledu = 2 litry, 1 kg ledové tříště = 1,7 litru.

Zapomněl jsem dát chladit šampaňské, jak jej rychle zchladím?

Stačí dvě minuty a máte vychlazeno. Potřebujete jen led, sůl a vodu. Do nádoby nasypte led (kostky nebo tříšť, co máte po ruce), zalijte vodou a přidejte sůl (cca 1 kg soli na 3 litry vody). Do směsi vložte šampaňské a do 5 minut jej máte připravené k podávání.

Zapomněl jsem koupit ledovou tříšť, jak ji lze vyrobit z kostkového ledu?

Pokud zrovna nedisponujete profesionálním mlýnkem na ledovou tříšť, pomůže igelitový sáček, utěrka a palička na maso. Ledové kostky vložte do sáčku, zabalte do utěrky a paličkou na maso led rozdrťte.

Proč je PartyLED kvalitnější než led z mého výrobníku?

Náš led nejenže je vyráběn z kvalitní filtrované pitné vody za dodržení všech hygienických požadavků, ale také je zamražen na -18°C. Díky tomu v nápoji více chladí a méně taje, čímž tolik “nekontaminuje” požívaný nápoj vodou jako led použit přímo z výrobníku.

Kolik ledu mi přivezete?

Minimální závozové množství je 10kg, doprava zdarma je pak od 30kg. Je možno samozřejmě libovolně kombinovat led i tříšť.

Za jak dlouho dostanu svou objednávku?

Běžně zavážíme do 6 hodin od objednání. Pokud led potřebujete rychleji, je třeba udělat objednávku telefonicky a domluvit si expresní dodání za příplatek dle platného ceníku.

OBJEDNÁVKY
(denně 8:00-21:00)

Čechy: +420 731 111 688
Morava: +420 774 411 163

E-mail: partyled@partyled.cz
Fax: 226 531 578
MOŽNOST OBJEDNÁNÍ ON-LINE

O NÁS

ULOŽTE SI NÁS...